TE Connectivity AMP Connectors
제품 번호:
1473971-2
패키지:
-
배치:
-
설명:
CONN RCPT 5POS 2.50MM R/A SLDR
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$4.9685
$4.9685
10
$4.35575
$43.5575
80
$4.150674
$332.05392
900
$3.626084
$3263.4756
1800
$3.238388
$5829.0984
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -30°C ~ 70°C |
| Number of Rows | 1 |
| Number of Positions | 5 |
| Voltage Rating | 30 V |
| Color | Black |
| Contact Finish Thickness | - |
| Current Rating (Amps) | 7 A |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Spring Retention |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | - |
| Series | - |
| Connector Style | Battery |
| Connector Type | Receptacle, Female Blade Sockets |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Pitch | 0.098" (2.50mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | Board Guide |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Package | Tray |
| Base Product Number | 1473971 |