Finder Relays, Inc.
제품 번호:
62.82.9.024.0300
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE DPST 16A 24V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$16.3875
$16.3875
10
$14.5654
$145.654
25
$13.83694
$345.9235
50
$13.10867
$655.4335
100
$12.3804
$1238.04
250
$11.288052
$2822.013
500
$10.559782
$5279.891
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 50°C |
| Switching Voltage | 400VAC - Max |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Contact Rating (Current) | 16 A |
| Coil Current | 125 mA |
| Coil Resistance | 192 Ohms |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | 4.8 VDC |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | DPST-NO (2 Form A) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | - |
| Series | 62 |
| Operate Time | 15 ms |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 24VDC |
| Mfr | Finder Relays, Inc. |
| Must Operate Voltage | 20.4 VDC |
| Release Time | 3 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 62.82.9 |