Analog Devices Inc.
제품 번호:
AD9106BCPZ
제조업체:
패키지:
32-LFCSP (5x5)
배치:
-
설명:
IC DAC 12BIT A-OUT 32LFCSP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$37.772
$37.772
10
$35.2412
$352.412
25
$33.76414
$844.1035
80
$30.598674
$2447.89392
230
$29.543556
$6795.01788
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Number of D/A Converters | 4 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Voltage - Supply, Digital | 1.7V ~ 3.6V |
| INL/DNL (LSB) | ±0.5, ±0.4 |
| Architecture | Segmented DAC |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Data Interface | SPI |
| Settling Time | 31.2ns (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 1.7V ~ 3.6V |
| Differential Output | Yes |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 32-LFCSP (5x5) |
| Reference Type | External, Internal |
| Series | TxDAC® |
| Package / Case | 32-WFQFN Exposed Pad, CSP |
| Mfr | Analog Devices Inc. |
| Number of Bits | 12 |
| Package | Tray |
| Base Product Number | AD9106 |