Omron Automation and Safety
제품 번호:
E5ED-RR4ABM-000
패키지:
-
배치:
-
설명:
TEMP CONTROL 4 EVNT AC100-240
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -10°C ~ 55°C |
| Display Characters - Height | 0.710" (18.00mm), 0.433" (11.00mm), 0.307" (7.80mm) |
| Ingress Protection | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Termination Style | Spring Terminal |
| Output Type | Relay (6) |
| Control Method | On/Off, Proportional (PID) |
| Communications | - |
| Panel Cutout Dimensions | Rectangular - 92.00mm x 45.00mm |
| Number of Characters Per Row | 4, 4, 4 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Series | E5ED |
| Type | Process, Temperature Controller (RTD, Type B, E, J, K, L, N, PLII, R, S, T, U, W) |
| Display Type | LCD - Tri Color Characters, Backlight |
| Voltage - Supply | 100 ~ 240VAC |
| Mfr | Omron Automation and Safety |
| Input Range | -200°C ~ 2300°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC |
| Features | - |
| Package | Box |
| Base Product Number | E5ED-RR |