Eaton - Electronics Division
제품 번호:
FP1005R1-R10-R
패키지:
-
배치:
-
설명:
FIXED IND 100NH 53A 0.39MOHM SMD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$2.0615
$2.0615
10
$1.9
$19
25
$1.74154
$43.5385
50
$1.48827
$74.4135
100
$1.329905
$132.9905
250
$1.139886
$284.9715
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Current - Saturation (Isat) | 73A |
| Inductance Frequency - Test | 100 kHz |
| Q @ Freq | - |
| Height - Seated (Max) | 0.195" (4.95mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating (Amps) | 53 A |
| Shielding | Unshielded |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.402" L x 0.276" W (10.20mm x 7.00mm) |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | - |
| DC Resistance (DCR) | 0.39mOhm |
| Ratings | - |
| Series | FLAT-PAC, FP1005 |
| Inductance | 100 nH |
| Type | Drum Core, Wirewound |
| Package / Case | Nonstandard |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Mfr | Eaton - Electronics Division |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Material - Core | Ferrite |