TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
제품 번호:
KUP-11D15-5
패키지:
-
배치:
-
설명:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 5V
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$19.304
$19.304
10
$18.33975
$183.3975
25
$17.37474
$434.3685
50
$16.40935
$820.4675
100
$15.44415
$1544.415
250
$14.478836
$3619.709
500
$13.513598
$6756.799
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -45°C ~ 70°C |
| Switching Voltage | 240VAC - Max |
| Termination Style | Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Contact Rating (Current) | 10 A |
| Coil Current | 238 mA |
| Coil Resistance | 21 Ohms |
| Mounting Type | Socketable |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | DPDT (2 Form C) |
| Relay Type | General Purpose |
| Coil Insulation | Class B |
| Series | KUP |
| Operate Time | 15 ms |
| Contact Material | Silver Cadmium Oxide (AgCdO) |
| Coil Voltage | 5VDC |
| Mfr | TE Connectivity Potter & Brumfield Relays |
| Must Operate Voltage | 3.75 VDC |
| Release Time | 10 ms |
| Features | - |
| Coil Type | Non Latching |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | KUP-11 |