Analog Devices Inc./Maxim Integrated
제품 번호:
MAX548ACPA+
패키지:
8-PDIP
배치:
-
설명:
IC DAC 8BIT V-OUT 8DIP
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$8.569
$8.569
10
$7.7406
$77.406
25
$7.38112
$184.528
100
$6.40889
$640.889
250
$6.12085
$1530.2125
500
$5.580775
$2790.3875
1000
$5.40075
$5400.75
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Number of D/A Converters | 2 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Voltage - Supply, Digital | 2.5V ~ 5.5V |
| INL/DNL (LSB) | -, ±0.9 (Max) |
| Architecture | R-2R |
| Output Type | Voltage - Unbuffered |
| Data Interface | SPI |
| Settling Time | 4µs (Typ) |
| Voltage - Supply, Analog | 2.5V ~ 5.5V |
| Differential Output | No |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | 8-PDIP |
| Reference Type | Supply |
| Series | - |
| Package / Case | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Mfr | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Number of Bits | 8 |
| Package | Tube |
| Base Product Number | MAX548 |