WIMA
제품 번호:
MKP1G043307G00JSSD
제조업체:
패키지:
-
배치:
-
설명:
CAP FILM 3.3UF 5% 400VDC RAD
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$5.4435
$5.4435
10
$4.8412
$48.412
50
$4.23567
$211.7835
100
$3.872675
$387.2675
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -55°C ~ 110°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | High Pulse, DV/DT |
| Height - Seated (Max) | 1.555" (39.50mm) |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Spacing | 1.476" (37.50mm) |
| Termination | PC Pins |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 1.634" L x 0.787" W (41.50mm x 20.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | - |
| Voltage Rating - DC | 400V |
| Package / Case | Radial |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Mfr | WIMA |
| Capacitance | 3.3 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |