Honeywell Sensing and Productivity Solutions
제품 번호:
MPRLN0300YG0000SA
패키지:
-
배치:
-
설명:
SENSOR 5.8PSIG 0.1" 24BIT
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Pressure | 5.8PSI (40kPa) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Applications | Board Mount |
| Output Type | SPI |
| Termination Style | SMD (SMT) Tab |
| Port Size | Male - 0.1" (2.5mm) Tube |
| Port Style | Barbless |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Pressure Type | Gauge |
| Supplier Device Package | - |
| Series | MPR |
| Accuracy | ±0.25% |
| Package / Case | 12-SMD Module |
| Voltage - Supply | 1.8V ~ 3.6V |
| Output | 24 b |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Maximum Pressure | - |