Nexperia USA Inc.
제품 번호:
PESD5V0S2UAT,215
제조업체:
패키지:
TO-236AB
배치:
-
설명:
TVS DIODE 5VWM 20VC TO236AB
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.3705
$0.3705
10
$0.2793
$2.793
100
$0.17423
$17.423
500
$0.119187
$59.5935
1000
$0.091684
$91.684
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TA) |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 15A (8/20µs) |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | 152pF @ 1MHz |
| Voltage - Breakdown (Min) | 6.4V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Power - Peak Pulse | 260W |
| Supplier Device Package | TO-236AB |
| Series | - |
| Type | Zener |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 20V |
| Package / Case | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 5V (Max) |
| Unidirectional Channels | 2 |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Power Line Protection | No |
| Base Product Number | PESD5 |