Nexperia USA Inc.
제품 번호:
PMEG060V050EPE-QZ
제조업체:
패키지:
CFP15B
배치:
-
설명:
DIODE SCHOTTKY 60V 5A CFP15B
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
1
$0.57
$0.57
10
$0.48355
$4.8355
100
$0.336015
$33.6015
500
$0.262371
$131.1855
1000
$0.213256
$213.256
2000
$0.190636
$381.272
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 14 ns |
| Capacitance @ Vr, F | 429pF @ 1V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | CFP15B |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 400 µA @ 60 V |
| Series | Automotive, AEC-Q101 |
| Package / Case | TO-277, 3-PowerDFN |
| Technology | Schottky |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 560 mV @ 5 A |
| Mfr | Nexperia USA Inc. |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 60 V |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Current - Average Rectified (Io) | 5A |
| Operating Temperature - Junction | 175°C |