Omron Electronics Inc-EMC Div
제품 번호:
SSM 0035R
패키지:
-
배치:
-
설명:
BASIC SWITCH
수량:
배달:

지불:
최소: 1 곱셈: 1
Qty
단위 가격
Ext 가격
30
$2.432
$72.96
150
$2.375
$356.25
300
$2.337
$701.1
원하는 가격이 아닙니까? 지금 RFQ를 보내면 최대한 빨리 연락 드리겠습니다.

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C |
| Operating Position | 0.421" (10.70mm) |
| Release Force | 2.039gf |
| Ingress Protection | IP40 |
| Termination Style | Solder Lug |
| Actuator Type | Lever, Simulated Roller |
| Current Rating (Amps) | 100mA (AC/DC) |
| Circuit | SPDT |
| Mechanical Life | 30,000,000 Cycles |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Active |
| Series | SS |
| Voltage Rating - DC | 30 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 16gf |
| Overtravel | 0.047" (1.20mm) |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Electrical Life | 200,000 Cycles |
| Mfr | Omron Electronics Inc-EMC Div |
| Pretravel | - |
| Features | - |
| Package | Box |
| Base Product Number | SSM 0035 |
| Differential Travel | 0.031" (0.80mm) |