Delta Electronics/Industrial Automation
제품 번호:
VFD002S21B
패키지:
-
배치:
-
설명:
VFD-S, 1/4HP 230V, 1PHASE IN, NE
수량:
배달:

지불:
RFQ를 보내 주시면 즉시 응답하겠습니다.

| Operating Temperature | -10°C ~ 40°C |
| Current - Output | 1.6A |
| Voltage - Load | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Product Status | Obsolete |
| Series | VFD-S |
| Type | Module |
| For Use With/Related Products | VFD-S Series |
| Wattage - Load | 200 W |
| Voltage - Supply | 230VAC |
| Motor Type | AC Motor |
| Mfr | Delta Electronics/Industrial Automation |
| Features | - |
| Package | Box |
| Interface | RS-485 |
| Base Product Number | VFD002 |
| Number of Motors | 1 |
| Control / Drive Type | Variable Frequency Drive (VFD) |