Molex
Producto No:
0190130033
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN QC RCPT/TAB 10-12AWG 0.250
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.7695
$0.7695
10
$0.63555
$6.3555
100
$0.529625
$52.9625
1000
$0.423719
$423.719
2500
$0.38399
$959.975
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Fully Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | - |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | Yellow |
| Terminal Type | Stacked |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female and Male |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-12 AWG |
| Series | InsulKrimp |
| Length - Overall | 1.030" (26.16mm) |
| Insulation Diameter | 0.277" (7.03mm) |
| Mfr | Molex |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 019013 |