Molex
Producto No:
0192030158
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN RING CIRC 10-12AWG #3/8
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Insulation | Non-Insulated |
| Color | - |
| Width - Outer Edges | 0.592" (15.04mm) |
| Terminal Type | Circular |
| Contact Finish | Nickel |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Last Time Buy |
| Wire Gauge | 10-12 AWG |
| Stud/Tab Size | 3/8 Stud |
| Thickness | 0.040" (1.02mm) |
| Series | VersaKrimp |
| Length - Overall | 1.056" (26.82mm) |
| Insulation Diameter | - |
| Mfr | Molex |
| Contact Material | Copper |
| Features | Brazed Seam, High Temperature |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 019203 |