Molex
Producto No:
0194180030
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN RCPT HSG 16POS 5.84MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$12.7965
$12.7965
10
$11.34205
$113.4205
100
$9.015215
$901.5215
1000
$7.735679
$7735.679
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 120°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 16 |
| Color | - |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.236" (6.00mm) |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Polyester |
| Series | MX150L 19418 |
| Note | Contacts Not Included |
| Connector Type | Receptacle |
| Mfr | Molex |
| Pitch | 0.230" (5.84mm) |
| Features | Connector Position Assurance (CPA), IP67 |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 019418 |