Littelfuse Inc.
Producto No:
0253001.M
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
FUSE BRD MNT 1A 125VAC/VDC AXIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$8.987
$8.987
5
$8.664
$43.32
10
$8.34385
$83.4385
50
$6.4182
$320.91
100
$5.455565
$545.5565
250
$5.134636
$1283.659
500
$4.492797
$2246.3985
1000
$4.332342
$4332.342
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Melting I²t | 0.256 |
| Response Time | Fast Blow |
| DC Cold Resistance | 0.128 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | CCC, CSA, PSE, QPL, TUV, UR |
| Current Rating (Amps) | 1 A |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 50A AC, 300A DC |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.103" Dia x 0.280" L (2.61mm x 7.11mm) |
| Product Status | Active |
| Series | PICO® II 253 |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Package / Case | Axial |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Package | Bulk |