Littelfuse Inc.
Producto No:
0273.600V
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
FUSE BOARD MNT 600MA 125VAC/VDC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$11.9415
$11.9415
5
$11.5178
$57.589
10
$11.09125
$110.9125
50
$8.53157
$426.5785
100
$7.25173
$725.173
250
$6.82518
$1706.295
500
$5.972042
$2986.021
1000
$5.758758
$5758.758
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Melting I²t | 0.0411 |
| Response Time | Fast Blow |
| DC Cold Resistance | 0.43 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | CSA, QPL, UL |
| Current Rating (Amps) | 600 mA |
| Fuse Type | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 10kA |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.250" Dia x 0.350" H (6.35mm x 8.89mm) |
| Product Status | Active |
| Series | MICRO™ 273 |
| Voltage Rating - DC | 125 V |
| Package / Case | Radial, Can, Vertical |
| Voltage Rating - AC | 125 V |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Package | Bulk |