Molex
Producto No:
0387206812
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN BARRIER STRP 12CIRC 0.375"
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$6.878
$6.878
10
$5.41975
$54.1975
25
$5.15546
$128.8865
50
$4.67951
$233.9755
100
$4.49445
$449.445
250
$3.965718
$991.4295
500
$3.701333
$1850.6665
1000
$3.436948
$3436.948
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Number of Rows | 1 |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Voltage Rating | 300V |
| Top Termination | Screws |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 15A |
| Terminal Screw Material | Brass |
| Material Flammability Rating | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-22 AWG |
| Bottom Termination | PC Pin |
| Series | Beau 38720 |
| Terminal Screw Finish | Nickel |
| Pitch | 0.375" (9.53mm) |
| Mfr | Molex |
| Features | Flange |
| Material - Insulation | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Number of Circuits | 12 |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Package | Bulk |
| Number of Wire Entries | 12 |
| Base Product Number | 038720 |