Molex
Producto No:
0443002000
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN PLUG HSG 20POS 3.00MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.565
$2.565
10
$2.2591
$22.591
100
$1.79664
$179.664
1000
$1.488669
$1488.669
2500
$1.385993
$3464.9825
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 20 |
| Color | Black |
| Contact Type | Male Pin |
| Row Spacing | 0.118" (3.00mm) |
| Fastening Type | - |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBT), Polyester |
| Series | Micro-Fit 3.0 BMI 44300 |
| Note | Contacts Not Included |
| Connector Type | Plug |
| Mfr | Molex |
| Pitch | 0.118" (3.00mm) |
| Features | Blind Mating |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 044300 |