Mill-Max Manufacturing Corp.
Producto No:
0464-1-15-15-10-27-04-0
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN PIN RCPT .012-.017 SOLDER
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.4275
$0.4275
10
$0.37335
$3.7335
25
$0.34086
$8.5215
50
$0.32072
$16.036
100
$0.30742
$30.742
250
$0.280668
$70.167
500
$0.267311
$133.6555
1000
$0.220533
$220.533
2500
$0.200488
$501.22
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insertion Force | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Tail Type | Standard Tail |
| Socket Depth | 0.100" (2.54mm) |
| Pin Hole Diameter | 0.028" (0.71mm) |
| Tail Diameter | 0.014" (0.36mm) |
| Accepts Pin Diameter | 0.012" ~ 0.017" (0.30mm ~ 0.43mm) |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Termination | Solder |
| Product Status | Active |
| Series | 0464 |
| Length - Overall | 0.375" (9.53mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.016" (0.41mm) |
| Flange Diameter | 0.037" (0.94mm) |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Mfr | Mill-Max Manufacturing Corp. |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Board Thickness | - |
| Base Product Number | 0464-1 |
| Accepts Square Pin Size | - |