Molex
Producto No:
0534260310
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN HEADER R/A 3POS 2.5MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.4275
$0.4275
10
$0.36385
$3.6385
80
$0.283338
$22.66704
1000
$0.222594
$222.594
5000
$0.195614
$978.07
10000
$0.182124
$1821.24
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.264" (6.70mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 250V |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | Varies by Wire Gauge |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Mfr | Molex |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | - |
| Pitch - Mating | 0.098" (2.50mm) |
| Contact Length - Mating | 0.157" (4.00mm) |
| Contact Finish - Mating | Tin |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 1 |
| Applications | General Purpose, Industrial |
| Number of Positions | 3 |
| Termination | Kinked Pin, Solder |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Insulation Material | Polybutylene Terephthalate (PBTP), Glass Filled |
| Series | Mini-Lock 53426 |
| Contact Shape | Circular |
| Row Spacing - Mating | - |
| Insulation Color | White |
| Contact Finish - Post | Tin |
| Contact Length - Post | 0.134" (3.40mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tray |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 053426 |