Molex
Producto No:
0537480408
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN PLUG 40POS SMD GOLD
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$2.5365
$2.5365
10
$2.22775
$22.2775
100
$1.77232
$177.232
1000
$1.468491
$1468.491
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 40 |
| Contact Finish Thickness | 4.00µin (0.100µm) |
| Contact Finish | Gold |
| Height Above Board | 0.094" (2.40mm) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Product Status | Active |
| Series | SlimStack 53748 |
| Connector Type | Plug, Outer Shroud Contacts |
| Mfr | Molex |
| Pitch | 0.020" (0.50mm) |
| Features | - |
| Mated Stacking Heights | 3mm |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 053748 |