Littelfuse Inc.
Producto No:
0977.800MXEP
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
FUSE CERM 800MA 500VAC 450VDC
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$11.3335
$11.3335
5
$10.925
$54.625
10
$10.52125
$105.2125
50
$8.09324
$404.662
100
$6.879235
$687.9235
250
$6.474554
$1618.6385
500
$5.66523
$2832.615
1000
$5.462899
$5462.899
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Melting I²t | 0.8 |
| Response Time | Slow Blow |
| DC Cold Resistance | 0.417 Ohms |
| Color | - |
| Approval Agency | CE, SEMKO |
| Current Rating (Amps) | 800 mA |
| Fuse Type | Cartridge, Ceramic |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 100A AC, 200A DC |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.236" Dia x 0.886" L (6.00mm x 22.50mm) |
| Product Status | Active |
| Series | 977 |
| Voltage Rating - DC | 450 V |
| Package / Case | 5mm x 20mm (Axial) |
| Voltage Rating - AC | 500 V |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Package | Bulk |