TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
1-1969614-4
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN RCPT HSG 14POS 4.20MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.437
$0.437
10
$0.41325
$4.1325
25
$0.41192
$10.298
50
$0.40147
$20.0735
100
$0.344375
$34.4375
250
$0.311448
$77.862
500
$0.294158
$147.079
1000
$0.25782
$257.82
2500
$0.254362
$635.905
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 14 |
| Color | Natural |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.165" (4.20mm) |
| Fastening Type | Latch Lock |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Series | VAL-U-LOK |
| Note | Contacts Not Included |
| Connector Type | Receptacle |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Pitch | 0.165" (4.20mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 1969614 |