Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
10056845-S34KLF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN HEADER R/A 34POS 2.54MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$4.218
$4.218
10
$3.8304
$38.304
100
$3.37459
$337.459
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.362" (9.20mm) |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | - |
| Contact Finish Thickness - Mating | - |
| Current Rating (Amps) | - |
| Contact Type | Male Pin |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Connector Type | Header |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Style | Board to Cable/Wire |
| Features | Keying Slot |
| Pitch - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Contact Length - Mating | 0.236" (6.00mm) |
| Contact Finish - Mating | - |
| Operating Temperature | - |
| Number of Rows | 2 |
| Applications | - |
| Number of Positions | 34 |
| Termination | Solder |
| Fastening Type | Detent Lock |
| Mounting Type | Through Hole, Right Angle |
| Contact Finish Thickness - Post | - |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Series | Quickie™ |
| Contact Shape | Square |
| Row Spacing - Mating | 0.100" (2.54mm) |
| Insulation Color | Black |
| Contact Finish - Post | - |
| Contact Length - Post | 0.079" (2.00mm) |
| Number of Positions Loaded | All |
| Shrouding | Shrouded - 4 Wall |
| Mated Stacking Heights | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Overall Contact Length | - |
| Base Product Number | 10056845 |