Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
101203U050CD2A
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 20000UF 50V SCREW
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Polarization | Polar |
| Height - Seated (Max) | 4.625" (117.48mm) |
| Tolerance | -10%, +75% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 1.125" (28.58mm) |
| Voltage - Rated | 50 V |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 2.500" Dia (63.50mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 5000 Hrs @ 105°C |
| Series | 101 |
| Package / Case | Radial, Can - Screw Terminals |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 20000 µF |
| Package | Bulk |