Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
10127816-08LF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN PLUG HSG 8POS 4.20MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.3705
$0.3705
10
$0.3116
$3.116
25
$0.27436
$6.859
50
$0.25232
$12.616
100
$0.242345
$24.2345
250
$0.217626
$54.4065
500
$0.207746
$103.873
1000
$0.173118
$173.118
2500
$0.15828
$395.7
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 8 |
| Color | Natural |
| Contact Type | Male Pin |
| Row Spacing | 0.165" (4.20mm) |
| Fastening Type | Locking Ramp |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Series | Minitek® Pwr 4.2 |
| Note | Contacts Not Included |
| Connector Type | Plug |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Pitch | 0.165" (4.20mm) |
| Features | Glow Wire Compliant |
| Package | Bag |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 10127816 |