Amphenol ICC (FCI)
Producto No:
10142632-006LF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN RCPT HSG 6POS 1.27MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.1685
$1.1685
10
$0.9899
$9.899
25
$0.94962
$23.7405
50
$0.92929
$46.4645
100
$0.888915
$88.8915
250
$0.808108
$202.027
500
$0.727282
$363.641
1000
$0.646475
$646.475
2500
$0.585865
$1464.6625
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 130°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 6 |
| Color | Black |
| Contact Type | Female Socket |
| Row Spacing | 0.096" (2.43mm) |
| Fastening Type | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Thermoplastic |
| Series | Minitek MicroSpace™ 1.27mm |
| Note | Contacts Not Included |
| Connector Type | Receptacle |
| Mfr | Amphenol ICC (FCI) |
| Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| Features | Terminal Position Lock (TPA) |
| Package | Bag |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 10142632 |