SCHURTER Inc.
Producto No:
1241.2434.1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 42V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$41.686
$41.686
50
$40.68014
$2034.007
100
$38.46588
$3846.588
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Illumination Type, Color | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 60°C |
| Actuator Marking | No Marking |
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Actuator Type | Round, Button, Flush |
| Panel Cutout Dimensions | Circular - 16.20mm Dia |
| Current Rating (Amps) | 1A (AC/DC) |
| Circuit | SPST-NO |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Panel Mount, Front |
| Product Status | Active |
| Illumination Voltage (Nominal) | - |
| Series | PSE |
| Type | Piezo |
| Voltage Rating - DC | 48 V |
| Switch Function | Off-Mom |
| Voltage Rating - AC | 32 V |
| Electrical Life | 20,000,000 Cycles |
| Mfr | SCHURTER Inc. |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 1241.2434 |
| Color - Actuator/Cap | Gold |