Hammond Manufacturing
Producto No:
1422VX12
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
BOX STL GRAY 42.130"L X 60.060"W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Area (L x W) | 2530in² (1.632 m²) |
| Color | Gray |
| Material | Metal, Steel |
| Material Flammability Rating | - |
| Size / Dimension | 60.060" L x 42.130" W (1525.52mm x 1070.10mm) |
| Product Status | Active |
| Weight | 202 lbs (91.6 kg) |
| Ratings | IP54, NEMA 12, UL-508 |
| Thickness | 12 Gauge |
| Design | Hinged Door, Lid |
| Series | 1422 |
| Shipping Info | Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse |
| Mfr | Hammond Manufacturing |
| Container Type | Box |
| Features | Interior Panels |
| Height | 12.690" (322.33mm) |
| Package | Case |
| Base Product Number | 1422 |