Molex
Producto No:
1501772060
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN PLUG HSG 6POS 3.68MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.3895
$0.3895
10
$0.3135
$3.135
100
$0.23009
$23.009
1000
$0.183056
$183.056
2500
$0.167371
$418.4275
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 6 |
| Color | Natural |
| Contact Type | Male Pin |
| Row Spacing | 0.145" (3.68mm) |
| Fastening Type | Latch Holder |
| Mounting Type | Panel Mount, Snap-In |
| Product Status | Active |
| Insulation Material | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Series | EconoLatch 150177 |
| Note | Contacts Not Included |
| Connector Type | Plug |
| Mfr | Molex |
| Pitch | 0.145" (3.68mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Contact Termination | Crimp |
| Base Product Number | 150177 |