Keystone Electronics
Producto No:
1507-4
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
TERM TURRET HOLLOW L=8.33MM TIN
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Insulation | Non-Insulated |
| Staking Side OD | 0.112" (2.84mm) |
| Number of Turrets | Single |
| Terminal Type | Single End, Fork, Hollow |
| Contact Finish Thickness | - |
| Contact Finish | Tin |
| Length - Below Flange | 0.171" (4.34mm) |
| Termination | Staking Flare, Knurled |
| Diameter - Turret Head | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Staking Side ID | - |
| Series | - |
| Length - Overall | 0.499" (12.67mm) |
| Mounting Hole Diameter | - |
| Flange Diameter | 0.187" (4.75mm) |
| Insulation Color | - |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | Keystone Electronics |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Board Thickness | 0.125" (3.18mm) |
| Length - Above Board | 0.328" (8.33mm) |