Würth Elektronik
Producto No:
155301VS73100
Fabricante:
Paquete:
Chip LED
Lote:
-
Descripción:
WL-SMSW SMT MONO-COLOR SIDE VIEW
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.3325
$0.3325
10
$0.2717
$2.717
50
$0.21945
$10.9725
250
$0.19855
$49.6375
500
$0.18468
$92.34
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wavelength - Dominant | 570nm |
| Configuration | Independent |
| Lens Transparency | Clear |
| Viewing Angle | 120° |
| Color | Green |
| Current - Test | 20mA |
| Millicandela Rating | 120mcd |
| Mounting Type | Surface Mount, Right Angle |
| Size / Dimension | 3.00mm L x 1.32mm W |
| Height (Max) | 1.45mm |
| Product Status | Active |
| Supplier Device Package | Chip LED |
| Series | WL-SMSW |
| Lens Style | Oval with Flat Top |
| Package / Case | 2-SMD, No Lead |
| Mfr | Würth Elektronik |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2V |
| Features | - |
| Wavelength - Peak | 572nm |
| Lens Color | Colorless |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Lens Size | - |