TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
156666-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN QC RCPT 14-16AWG 0.250
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$1.311
$1.311
10
$1.2255
$12.255
25
$1.1799
$29.4975
50
$1.16831
$58.4155
100
$1.05431
$105.431
250
$1.020148
$255.037
500
$0.928967
$464.4835
1000
$0.832076
$832.076
2500
$0.775086
$1937.715
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Non-Mating End Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | - |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | Blue |
| Terminal Type | Angled - 90°, Flag |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line), Right Angle |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-16 AWG |
| Series | Faston, PIDG |
| Length - Overall | - |
| Insulation Diameter | 0.115" ~ 0.170" (2.92mm ~ 4.32mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Copper |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 156666 |