Hammond Manufacturing
Producto No:
1590P1FBK
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
BOX ALUM BLACK 6.024"L X 3.268"W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$32.9365
$32.9365
5
$30.9966
$154.983
10
$29.0586
$290.586
25
$27.12136
$678.034
50
$26.63686
$1331.843
100
$26.152645
$2615.2645
250
$25.765178
$6441.2945
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Area (L x W) | 19.7in² (127cm²) |
| Color | Black |
| Material | Metal, Aluminum |
| Material Flammability Rating | - |
| Size / Dimension | 6.024" L x 3.268" W (153.01mm x 83.01mm) |
| Product Status | Active |
| Weight | 0.85 lb (385.55 g) |
| Ratings | IP54 |
| Thickness | 0.080" (2.03mm) |
| Design | Cover Included |
| Series | 1590F |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Mfr | Hammond Manufacturing |
| Container Type | Box |
| Features | EMI Shielded, Mounting Flange |
| Height | 2.047" (52.00mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 1590 |