Hammond Manufacturing
Producto No:
1590WCF
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
BOX ALUM UNPTD 4.705"L X 3.701"W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$24.89
$24.89
5
$23.427
$117.135
10
$21.96305
$219.6305
25
$20.49872
$512.468
50
$20.13278
$1006.639
100
$19.76665
$1976.665
250
$19.473822
$4868.4555
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Area (L x W) | 17.3in² (112cm²) |
| Color | Unpainted |
| Material | Metal, Aluminum |
| Material Flammability Rating | - |
| Size / Dimension | 4.705" L x 3.701" W (119.50mm x 94.00mm) |
| Product Status | Active |
| Weight | 0.728 lb (330.22 g) |
| Ratings | IP65 |
| Thickness | 0.080" (2.03mm) |
| Design | Cover Included |
| Series | 1590WF |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Mfr | Hammond Manufacturing |
| Container Type | Box |
| Features | Mounting Flange, Watertight |
| Height | 2.283" (57.99mm) |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 1590 |