Tensility International Corp
Producto No:
16-00079
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 12W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$7.9705
$7.9705
5
$7.5677
$37.8385
10
$7.3682
$73.682
25
$6.96996
$174.249
50
$6.57172
$328.586
100
$6.3726
$637.26
250
$5.974322
$1493.5805
500
$5.576044
$2788.022
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | 0°C ~ 45°C |
| Polarization | Positive Center |
| Input Type | Fixed Blade |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Form | Wall Mount (Class II) |
| Output Connector | Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Approval Agency | cULus, FCC |
| Input Connector | NEMA 1-15P |
| Size / Dimension | 2.19" L x 1.56" W x 1.06" H (55.5mm x 39.5mm x 27.0mm) |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | 1A |
| Weight | 0.155 lb (70.31 g) |
| Series | - |
| Power (Watts) | 12 W |
| No Load Power Consumption | 100mW (Max) |
| Region Utilized | North America |
| Cord Length | 59" (1.50m) |
| Efficiency | Level VI |
| Voltage - Output | 12V |
| Mfr | Tensility International Corp |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 100 ~ 240 VAC |
| Base Product Number | 16-000 |