Weidmüller
Producto No:
1687830000
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 3.5MM
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$15.371
$15.371
10
$14.7554
$147.554
25
$14.24316
$356.079
50
$13.73092
$686.546
100
$13.32109
$1332.109
250
$13.064894
$3266.2235
500
$12.808717
$6404.3585
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation Height | 0.648" (16.46mm) |
| Contact Tail Length | - |
| Ingress Protection | IP20 |
| Housing Material | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Header Orientation | - |
| Product Status | Active |
| Contact Mating Finish | Tin |
| Number of Levels | 1 |
| Current - UL | 10 A |
| Screw Size | M2 |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Mfr | Weidmüller |
| Plug Wire Entry | 180° |
| Features | Ejector Latches |
| Wire Gauge or Range - mm² | 0.2-1.5mm² |
| Voltage - IEC | 320 V |
| Wire Gauge or Range - AWG | 14-28 AWG |
| Operating Temperature | -50°C ~ 100°C |
| Positions Per Level | 20 |
| Number of Positions | 20 |
| Torque - Screw | 0.2-0.25 Nm (1.7-2.2 Lb-In) |
| Termination Style | Screw - Clamping Yoke (Tension Sleeve) |
| Color | Orange |
| Wire Strip Length | 6mm |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC | 17A |
| Series | Omnimate BL |
| Type | Plug, Female Sockets |
| Voltage - UL | 300 V |
| Pitch | 0.138" (3.50mm) |
| Package | Bulk |