TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
170014-5
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN QC TAB 16-20AWG 0.110 CRIMP
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.171
$0.171
10
$0.1444
$1.444
25
$0.12806
$3.2015
50
$0.1197
$5.985
100
$0.11115
$11.115
250
$0.098306
$24.5765
500
$0.09405
$47.025
1000
$0.07694
$76.94
2500
$0.070528
$176.32
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.110" (2.79mm) |
| Tab Length | 0.472" (12.00mm) |
| Tab Thickness | 0.020" (0.51mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | - |
| Termination | Crimp |
| Gender | Male |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 16-20 AWG |
| Series | Fastin-Faston |
| Length - Overall | 0.807" (20.50mm) |
| Insulation Diameter | 0.079" ~ 0.118" (2.00mm ~ 3.00mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 170014 |