TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
170183-2
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN QC RCPT 18-22AWG 0.250
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.19
$0.19
10
$0.1577
$1.577
25
$0.13946
$3.4865
50
$0.13034
$6.517
100
$0.120935
$12.0935
250
$0.107008
$26.752
500
$0.102353
$51.1765
1000
$0.083742
$83.742
2500
$0.07677
$191.925
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | 0.305" (7.75mm) |
| Tab Thickness | 0.031" (0.79mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 18-22 AWG |
| Series | Faston |
| Length - Overall | 0.750" (19.05mm) |
| Insulation Diameter | 0.090" ~ 0.130" (2.29mm ~ 3.30mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Brass |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 170183 |