NorComp Inc.
Producto No:
172-037-203R031
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
37P // F // SC // NICKEL // 03
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$13.281
$13.281
20
$11.7686
$235.372
40
$10.863488
$434.53952
80
$10.259886
$820.79088
240
$9.35465
$2245.116
440
$8.751115
$3850.4906
960
$8.026882
$7705.80672
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Dielectric Material | Polyamide (PA6T), Nylon 6T |
| Shell Material, Finish | Steel, Nickel Plated |
| Ingress Protection | - |
| Voltage Rating | 500V |
| Current Rating (Amps) | 5A |
| Contact Finish | Gold |
| Contact Type | Signal |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 20-26 AWG |
| Backset Spacing | - |
| Connector Type | Receptacle, Female Sockets |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | NorComp Inc. |
| Features | - |
| Shell Size, Connector Layout | 4 (DC, C) |
| Primary Material | Metal |
| Operating Temperature | -50°C ~ 100°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 37 |
| Color | Beige |
| Contact Finish Thickness | Flash |
| Termination | Solder Cup |
| Flange Feature | Mating Side (4-40) |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Contact Form | Machined |
| Series | 172, M Series |
| Connector Style | D-Sub |
| Package | Tray |