Phoenix Contact
Producto No:
1868982
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
TERM BLOCK 5POS 55DEG 5.08MM PCB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$5.1965
$5.1965
10
$5.05115
$50.5115
50
$4.72055
$236.0275
100
$4.342925
$434.2925
250
$4.012534
$1003.1335
500
$3.835511
$1917.7555
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Wire Termination | Screw - Rising Cage Clamp |
| Operating Temperature | - |
| Screw Thread | M3 |
| Contact Material - Plating | - |
| Positions Per Level | 5 |
| Screw Material - Plating | - |
| Torque - Screw | 0.5-0.6 Nm (4.4-5.3 Lb-In) |
| Housing Material | Polyamide (PA), Nylon |
| Color | Black |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 14-30 AWG |
| Number of Levels | 1 |
| Series | COMBICON SMKDSNF |
| Voltage | 300 V |
| Mating Orientation | 55° (125°) Angle with Board |
| Pitch | 0.200" (5.08mm) |
| Mfr | Phoenix Contact |
| Clamp Material - Plating | - |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Current | 10 A |