TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
1871058-3
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN PCI EXP FEMALE 98POS 0.039
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$7.8375
$7.8375
10
$6.82765
$68.2765
25
$6.64772
$166.193
50
$6.46817
$323.4085
100
$6.072875
$607.2875
250
$6.036946
$1509.2365
500
$5.677618
$2838.809
1000
$5.06673
$5066.73
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C |
| Number of Rows | 2 |
| Number of Positions | 98 |
| Color | Black |
| Read Out | Dual |
| Contact Finish Thickness | 30.0µin (0.76µm) |
| Contact Finish | Gold-Palladium |
| Termination | Press-Fit |
| Contact Type | - |
| Flange Feature | - |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Card Thickness | 0.062" (1.57mm) |
| Series | - |
| Number of Positions/Bay/Row | - |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Pitch | 0.039" (1.00mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Features | Board Guide, Locking Ramp |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Card Type | PCI Express™ |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 1871058 |