Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Producto No:
1HE1-12
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
SEALED AERO SWITCH
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | -54°C ~ 85°C |
| Operating Position | - |
| Release Force | 1814gf |
| Ingress Protection | - |
| Termination Style | Cable Leads |
| Actuator Type | Round (Pin Plunger) |
| Current Rating (Amps) | 5A (DC) |
| Circuit | DPDT |
| Mechanical Life | - |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Product Status | Active |
| Series | HE |
| Voltage Rating - DC | 28 V |
| Switch Function | On-Mom |
| Operating Force | 2722 ~ 5443gf |
| Overtravel | 0.250" (6.35mm) |
| Electrical Life | - |
| Mfr | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Pretravel | 0.040" (1.0mm) |
| Features | - |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | 1HE1 |
| Differential Travel | 0.020" (0.5mm) |