TE Connectivity AMP Connectors
Producto No:
2-320577-3
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CONN RING CIRC 10-12AWG #3/8
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.893
$0.893
10
$0.7581
$7.581
25
$0.72694
$18.1735
50
$0.71136
$35.568
100
$0.680485
$68.0485
250
$0.61864
$154.66
500
$0.556776
$278.388
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Insulation | Insulated |
| Color | Yellow |
| Width - Outer Edges | 0.593" (15.06mm) |
| Terminal Type | Circular |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Product Status | Active |
| Wire Gauge | 10-12 AWG |
| Stud/Tab Size | 3/8 Stud |
| Thickness | 0.040" (1.02mm) |
| Series | PIDG |
| Length - Overall | 1.414" (35.92mm) |
| Insulation Diameter | 0.150" ~ 0.230" (3.81mm ~ 5.84mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Copper |
| Features | Serrated Termination |
| Material - Insulation | Polyamide (PA), Nylon |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 320577 |