Deschner Corporation
Producto No:
2002-31-1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
1" STROKE STANDARD DUTY SHOCK AB
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | 4.4°C ~ 54°C |
| Reset Time | 0.058s |
| Length - Extended | 7.830" (198.88mm) |
| Impact Capacity per Cycle | 800inlb (90.39J) |
| Cushioning | Adjustable |
| Operation | Single-Acting, Push |
| Product Status | Active |
| Impact Velocity | 12.00ft/s (3.7m/s) |
| Reset Force | 4.00lbf (17.8N) |
| Series | Cushioneer |
| Type | Shock Absorber |
| Technology | Hydraulic |
| Mfr | Deschner Corporation |
| Actuation Force | 5.00lbf (22.2N) |
| Features | - |
| Stroke Length | 1.000" (25.40mm) |
| Package | Box |