Rubycon
Producto No:
200RX304.7M6.3X11
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$0.3895
$0.3895
10
$0.27265
$2.7265
50
$0.19114
$9.557
100
$0.16378
$16.378
500
$0.122816
$61.408
1000
$0.103712
$103.712
2500
$0.098258
$245.645
5000
$0.092796
$463.98
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -25°C ~ 130°C |
| Polarization | Polar |
| Applications | Automotive |
| Height - Seated (Max) | 0.492" (12.50mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Surface Mount Land Size | - |
| Lead Spacing | 0.098" (2.50mm) |
| Voltage - Rated | 200 V |
| Ripple Current @ Low Frequency | 20 mA @ 120 Hz |
| Mounting Type | Through Hole |
| Size / Dimension | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Lifetime @ Temp. | 1000 Hrs @ 130°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | RX30 |
| Package / Case | Radial, Can |
| Ripple Current @ High Frequency | 100 mA @ 100 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 4.7 µF |
| Package | Bulk |