Finder Relays, Inc.
Producto No:
20.21.9.012.4000
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
RELAY IMPULSE SPST 16A 12V
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$28.899
$28.899
10
$27.455
$274.55
25
$26.01024
$650.256
50
$24.5651
$1228.255
100
$23.12015
$2312.015
250
$21.675124
$5418.781
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 40°C |
| Switching Voltage | 400VAC - Max |
| Termination Style | Screw Terminal |
| Contact Rating (Current) | 16 A |
| Coil Current | 440 mA |
| Coil Resistance | 27 Ohms |
| Mounting Type | DIN Rail |
| Product Status | Active |
| Must Release Voltage | - |
| Seal Rating | - |
| Contact Form | SPST-NO (1 Form A) |
| Relay Type | Impulse |
| Coil Insulation | - |
| Series | 20 |
| Contact Material | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Coil Voltage | 12VDC |
| Mfr | Finder Relays, Inc. |
| Must Operate Voltage | 10.8 VDC |
| Features | Mechanical Indicator, Test Button |
| Coil Type | Latching, Single Coil |
| Package | Box |
| Base Product Number | 20.21.9 |