Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
21FD3720A-F
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
CAP FILM 20UF 10% 370VAC RADIAL
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
1
$18.962
$18.962
10
$18.012
$180.12
50
$15.1677
$758.385
100
$14.21979
$1421.979
500
$12.60821
$6304.105
¿No es el precio que quieres? Envíe RFQ ahora y nos pondremos en contacto con usted lo antes posible.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C |
| Dielectric Material | Polypropylene (PP), Metallized |
| Applications | Motor Run; Power Factor Correction (PFC) |
| Height - Seated (Max) | 2.630" (66.80mm) |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Spacing | 0.813" (20.64mm) |
| Termination | Quick Connect, Disconnect |
| Mounting Type | Chassis Mount, Requires Holder/Bracket |
| Size / Dimension | 1.875" Dia (47.63mm), Lip |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Series | MPF |
| Voltage Rating - DC | - |
| Package / Case | Radial, Can |
| Voltage Rating - AC | 370V |
| Mfr | Cornell Dubilier Electronics (CDE) |
| Capacitance | 20 µF |
| Features | - |
| Package | Bulk |